گفت و گوی روانشناسی مدیریت و بازار با دکتر احمد رضا فتوّت 14,624 بازدید

• در ابتدا لطفا مفهوم “پول” را تعریف کنید
پول یک وسیله فساد ناپذیر برای مبادلات و واحد شمارش است که ارزش یک کالا با آن سنجیده می شود.
افراد مختلف تعاریف متعددی از پول دارند:
کالبریت معتقد است که پول یک چیز منحصر به فردی است و داشتن آن مانند عشق جزء بزرگترین لذت های بشر به شمار می آید و وقتی از دست می رود، به بزرگترین دغدغه و نگرانی او تبدیل می شود. امرسون نیز اعتقاد دارد که ارزش یک دلار را جامعه تعریف می کند، همان طور که آن را بوجود می آورد. هنری فورد سازنده اولین خودرو، در تعریف پول می گوید: پول مانند دست و پا برای انسان است، یا از آن استفاده کن یا آن را از دست بده. سیدنی اسمیت نیز عقیده دارد که فقر باعث سرافکندگی نیست بلکه باعث زحمت بسیار انسان است.

جزئیات

لزوم توجه ویژه به رشد و تعالی نیروهای سازمان ها 668 بازدید

ساسان گلباز
مدیر توسعه منابع انسانی بانک کارآفرین
سازمان های متعالی کارکنان را سرمایه های اصلی خود می پندارند و زمینه های رشد و توسعه دانش، مهارت و قابلیت های آنها را فراهم می سازند. این سازمان ها با ایجاد فرهنگ سازمانی مبتنی بر اصول، ارزشها و فضای گفتمان و یاد گیری، پرسنل را در امور سازمان مشارکت داده و از شایستگی شان در موقعیت های مناسب بهره می گیرند. …

جزئیات

مصاحبه انحصاری مدیر عامل شرکت هواپیمایی ماهان 10,117 بازدید

با فصلنامه تخصصی روانشناسی مدیریت و بازار
هواپیمایی ماهان با مجوز و تأیید سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان یک شرکت هواپیمایی خصوصی در سال 1371 تأسیس شد.
سیدحسین مرعشی به عنوان بنیانگذار مؤسسه خیریه مولی الموحدین که شرکت هواپیمایی ماهان یکی از زیر مجموعه‌های آن است، اعتقاد دارد:

جزئیات

مدير روابط‌عمومي بانك شهر 646 بازدید

انتخاب با شماست؛ بحران‌زا يا بحران زدا!

میثم مرادی‌نیا از دانش‌آموختگان رشته علوم ارتباطات‌اجتماعی با گرایش روابط‌عمومی است؛ یکی از مدیران موفقی که با اتکا به تجارب علمی و عملی خود سعی در بهبود جایگاه روابط‌عمومی در بانکداری کشور دارد و در کارنامه کاری او مدیريت اجرایی بانک صادرات و ریاست اداره حوزه مدیریت بانک سرمایه به چشم می‌خورد. …

جزئیات

مصاحبه سید حسین اعتمادی 1,528 بازدید

سید حسین اعتمادی منفرد متولد 1356در شهر تهران است. او در خانواده ای اصیل و اهل تجارت رشد کرد. پدر او از تجار بنام در زمینه صنایع فلزی است. وی در کودکی با دیدن پدر موفق خود آرزوی تاجر شدن را در سر می پروراند. در کودکی با دیدن تریلرها و کامیونهایی که در جاده بسمت تهران حرکت می کردند آرزو داشت که روزی این کامیونها کالاهای متعلق به او را به مقصد تهران ببرند.

جزئیات