واکنش مغزی نوجوانان به انتقاد والدین 1,219 بازدید

دانشمندان آمریکایی دریافتند نواحی از مغز نوجوانان هنگامی که آن‌ها از جانب مادرانشان مورد انتقاد قرار می‌گیرند، غیرفعال شده و آن‌ها به شیوه‌ای بسیار عاطفی به این انتقادها واکنش نشان می‌دهند.

جزئیات

روانشناسی صنعتی و سازمانی در فضا! 937 بازدید

تا به حال به ساختار یک تیم فضاپیمایی که در حال انجام پژوهش در فضا هستند دقت کرده اید؟ فارغ از آموزش­های فضانوردی و تکنیک­های کنترل فضاپیما، فضانوردان و تیم تحقیقاتی آن­ها باید هماهنگی و همکاری روانی مناسبی نیز داشته باشند….

جزئیات

اتاق کار هم می­تواند فشار روانی ایجاد کند 196 بازدید

محققان دانشگاه کالیفرنیا در پژوهشی جالب دریافتند میزان فشار روانی، اضطراب و تنیدگی کارمندان با اتاق کار آن­ها رابطة معناداری دارد. بر این اساس63% از کارمندان اداراتی که در اتاق­های نامناسب، فاقد تهویه ، نورگیر، رنگ آمیزی مناسب و مواردی اینچنین بودند نسبت به سایر کارمندانی که در محیط کاری مناسب و انرژی بخش بودند، احساس اضطراب، بیهودگی، ناکارآمدی و عدم بهره­وری بیشتری می­کردند.

جزئیات

زنانی که مدیر شدنشان سخت­تر ولی مدیریتشان ماندگارتر است 169 بازدید

مباحث مربوط به تبعیض­های جنسیتی در محیط کاری و عدم توجه به شایستگی­های برخی زنان در مقایسه با برخی مردان بارها و بارها در کشورهای مختلف مطرح شده است، اما حقیقت این است که با وجود پیشرفت جامعه و تغییر در افکار و اندیشه­ها هنوز در برخی ادارات و نهادها سپردن پست­های کلیدی به زنان با شک و تردید­هایی همراه است، این مسئله حتی در جوامع پیشرفته و به اصطلاح جهان اولی نیز مشهود است.

جزئیات

در حضور مراجعان بر سر کارمندان خود فریاد نزنید! 1,061 بازدید

بسیاری از مدیران و سرپرستان ادرات و شرکت­ها و یا فروشگاه­ها عادت دارند در حضور مراجعان، کارمندان خود را به شدت بازخواست کنند، بر سر آن­ها فریاد بزنند و یا حتی آن­ها را توبیخ کنند. شاید حتی برخی از مدیران تصور کنند چنین رفتارهایی باعث می­شود مراجعان متوجه قدرت مدیریت و روند اداری منظم شرکتشان شده و جذب همکاری و بستن قرارداد با آن­ها تقویت شود.

جزئیات